вівторок, 30 травня 2017 р.



Яскравий і самобутній талант Михайла Панасовича Стельмаха. Його творчість - зразок глибокої народності. Вона бере свій початок із землі, із пшеничного колоса, із дівочої усмішки, із вечірньої зорі та ясного місяця. Письменник закоханий в ніжність людської душі, в плоди людського діяння, в щедрість народного таланту.

Відчуття краси народної душі, розуміння дум і сподівань народу визначає магістральні шляхи творчості Михайла Стельмаха. Він розкрив красу людини, її розум, показав золото тих рук, що пахнуть сонцем і хлібом.

Романи, повісті та п’єси письменника перекладені на 34 мови народів світу і видані мільйонним тиражем. Вони стали невід’ємною частиною духовного життя кожної освіченої людини, джерелом естетичної насолоди та мірилом гуманізму, вселюдських ідеалів правди, добра і краси


Бібліографічний огляд літератури 




Стельмах М.П. Правда і кривда [Текст] : (Марко Безсмертний): Роман / М. П. Стельмах. - К. :
Дніпро, 1990. – 427 c.

У романі відображено життя українського села наприкінці Великої Вітчизняної війни і в перші роки після неї. Сила цього твору насамперед у його безкомпромісній правдивості, у глибоко філософському осмисленні народного життя. Автор показав, як неймовірні труднощі, викликані війною й окупацією, ускладнюються згубними наслідками культу особи, презирливо-зневажливим ставленням до хлібороба і його потреб.






Стельмах М.П. Хліб і сіль [Текст] : Роман / М. П. Стельмах. - К. : Дніпро, 1987. - 635 с.

У романі відтворено широку картину життя українського села напередодні революції 1905 року. Автор правдиво зображує тяжке становище селянської бідноти, показує, як у боротьбі проти панів формувалася її свідомість. Справжнім героєм твору є народ з його болями і стражданнями, радощами і сподіваннями, нескореністю й вірою в краще майбутнє.

М‘який задушевний ліризм, філософські роздуми, іскристий гумор, багата і розмаїта мова характерні для твору



Стельмах М.П. Велика рідня [Текст] : Роман-хроніка / М. П. Стельмах. - К. : Дніпро, 1968. - 967 с.

У романі відтворено життя подільського села над Бугом 20-30-х рр. у всій його складності і різномаїтості- в складному переплетінні класової боротьби, в особистих взаєминах героїв, у коханні.В центрі уваги автора- сільська родина Дмитра Горицвіта, людини трохи замкнутої, але чесної, прямої, хоч і нестримної, запальної у вчинках.Значне місце в книзі відведено боротьбі з німецькими загарбниками партизанського загону Дмитра Горицвіта.



Стельмах М.П. Гуси-лебеді летять [Текст] : Повість / М. П. Стельмах. - К. : Веселка, 1966. - 159 с.

“ Гуси-лебеді летять”-автобіографічна повість. І дорослі, і діти залюбки читають цей твір, відчуваючи величезну насолоду, як від хвилюючої казки, розказаної дідусем чи бабусею.

Повість написана в лірично-поетичному ключі, її головним героєм є сам автор. Він добре знає життя і долю дітвори селянської бідноти минулих часів, знає дитячі мрії, психологію, уподобання і найтонші порухи дитячого серця. Повість оповита чарами дитячої романтики і піснею природи, сповнена світлої любові до землі і простих хліборобів, які вміли шанувати і добрих людей, і мовчазну скотину, і чесну працю, і святий хліб.



Стельмах М.П. Чотири броди [Текст] : Роман / М. П. Стельмах. - К. : Дніпро, 1989. - 608 с.

У романі видатного українського письменника відображено життя українського села від перших післяреволюційних років до Великої Вітчизняної війни. Це гімн красі і мудрості народу, його відданості рідній землі.

Роман відзначений Державною премією УРСР імені Т.Г.Шевченка.




Стельмах М.П. Щедрий вечір [Текст] : Повість / М. П. Стельмах. - Сімферополь : Таврія, 1986. - 144 с. - (Шкільна б-ка).

Повість «Щедрий вечір»- продовження книжки видатного українського письменника «Гуси-лебеді летять», у якій , автор, розповідаючи про свої дитячі роки, дає розгорнуту картину нового соціалістичного життя на селі.

По-дитячому безпосереднє, романтичне бачення світу поєднується у повісті з конкретно- історичним реальним змалюванням подій.

Головний герой повісті-хлопчик Михайлик- одержує ґрунтовні задатки для того, щоб стати справжнім громадянином своєї Батьківщини.


Немає коментарів:

Дописати коментар